foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dvojičkovo.sk

prenašedeti.sk

Špecializovaný obchod na kočíky pre dvojičky teraz ponúka zľavu 5 % pri kúpe dvoch rovnakých produktov, viac informácií na webovej stránke www.prenasedeti.sk.

Aký bol rok 2011 na dvojičkove.sk

Na úvod prajeme ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2012 všetkým mamičkám dvojčiat a viacerčiat, všetkým oteckom, rodinám, ich priateľom a známym. Detičkám hlavne veľa zdravia, úspechov v živote, šťastia a lásky, rodičom veľa trpezlivosti pri výchove svojich detí a veľa šťastných chvíľ strávených s nimi.

 

Na našej stránke bol rok 2011 veľmi zaujímavý, teraz môžeme zhodnotiť aký bol, čo zaujímavé a významné sa tu udialo, a čo nás čaká v novom roku 2012. Prinášame krátke zhrnutie všetkého na čo sme si spomenuli.

 

 

Rok 2011 na dvojičkovo.sk

 

Na Facebooku bola založená „tajná“ skupina mamičiek dvojčiat (november 2010), do ktorej pribúdajú neustále noví členovia, delia sa o svoje radosti aj starosti, pridávajú fotky svojich detičiek. V samostatnej skupine „bazárik pre dvojičky“ predávajú veci po detičkách a nakupujú. Táto skupina „maminky dvojičiek“ je zároveň aj akýmsi internetovým klubom rodín s dvojčatami, ktorý je momentálne jediným na Slovensku. K 31.12.2011 bolo v skupine celkovo 332 členov (pozn. ku dňu uverejnenia tohto článku má naša skupina 341 členov) . Skupina je veľmi „aktívna“, denne pribúdajú nové príspevky, komentáre a fotografie.

 

August

Bola vytvorená a spustená nová webová stránka www.dvojickovo.sk, stará stránka je na adrese www.dvojickovo.webnode.sk, táto stránka vznikla v apríli 2010. Je to zatiaľ jediná stránka na Slovensku, ktorá sa venuje dvojčatám.

 

Október

V dňoch 20. – 21. októbra sa v Prahe uskutočnila prvá medzinárodná konferencia na tému Život s dvojčatami. Túto konferenciu zorganizovala Českomoravská asociácia Klubov dvojčiat a viacerčiat pod záštitou Mgr. Heleny Langšádlovej, predsedkyne Stálej komisie pre rodinu a rovné príležitosti.

Na konferencii prednášali poprední českí aj zahraniční odborníci, ktorí sa zaoberajú dvojčatami a viacerčatami. Zo zahraničných účastníkov prisľúbili účasť odborníčky na problematiku dvojčiat Nancy Segal, Lynda P.Hydon, Pet Preedy a zástupkyňa ICOMBO Gail Moore, za českých odborníkov doc. MUDr. A. Pařízek, CSc., PhDr. Jaroslava Raudenská, Ph.D., MUDr. Tatjana Horká, Mgr. Marie Fejtková, laktačná poradkyňa Pavlína Kallusová, Mgr. Klára Vítková Rulíková a ďalší.

V prvý deň sa uskutočnila tlačová konferencia na tému - dvojčatá, Deklarácia práv a potrieb dvojčiat, Medzinárodný týždeň viacpočetných pôrodov.

 

Témy prednášok na konferencii:

  1. Prenatálne obdobie, pôrod, novorodenecké obdobie
  2. Psychologické aspekty predškolského a školského veku
  3. Psychologické aspekty života dvojčiat v dospelosti
  4. Organizácie zaoberajúce sa podporou rodín s dvojčatami
  5. Deklarácia práv a potrieb dvojčiat a Medzinárodný týždeň viacpočetných pôrodov

 

Tento rok sa konferencie nezúčastnili žiadni zástupcovia Slovenska, veríme, že v tomto roku bude aj Slovensko na tejto konferencii zastúpené.

 

Tu si môžete pozrieť fotografie z priebehu konferencie. http://vasfotograf.com/galery/konference_dvojcata/

 

 

V októbri bol na stránke spustený Bazárik. Tu môžu registrovaní užívatelia pridávať veci po svojich dvojčatách a nakupovať. Podmienky používania inzercie nájdete TU.

 

Stretnutia dvojčiat

 

V tomto roku mamičky zorganizovali množstvo regionálnych stretnutí, ktoré si dohadujú cez našu skupinu „maminky dvojičiek“ na Facebooku:

 

Apríl 2011

Trenčianske Teplice

 

Fotografie zo stretnutia.

Máj 2011

Bratislava
Na tomto stretnutí sa zúčastnilo 7 mamičiek a 15 detičiek (7 párov dvojčiat), celkovo bolo 5 dvojkočíkov.

Fotografie zo stretnutia.

Jún 2011

Martin
Na tomto stretnutí sa zúčastnili 3 mamičky, 2 oteckovia a 7 detičiek (3 páry dvojčiat).

Jún 2011

Košice

Fotografie zo stretnutia.

August 2011

Bratislava
Na tomto stretnutí sa zúčastnilo 14 mamičiek, 3 oteckovia a 30 detičiek, celkovo bolo 13 dvojkočíkov (11 so sedením vedľa seba a 2 so sedením za sebou).

Fotografie zo stretnutia.


 

Október 2011

1. Košice

 

Fotografie zo stretnutia.


2. Bratislava
Na tomto stretnutí sa zúčastnilo 9 mamičiek, 2 oteckovia a 19 detičiek (8 párov dvojčiat), celkovo bolo 9 dvojkočíkov (7 so sedením vedľa seba a 2 so sedením za sebou).

Fotografie zo stretnutia.


 

3. Dubnica

 

Fotografie zo stretnutia.

November 2011

Martin
Stretnutie sa konalo v Martinskom rodinnom centre. Deti sa pohrali v herni a zaskákali si na trampolíne.
Účastníci: 3 mamičky a 7 detí

Fotografie zo stretnutia.


December 2011


Mestská časť Košice-Juh zorganizovala stretnutie dvojčiat s Mikulášom. Toto stretnutie sa koná každoročne na Mikuláša. Tohtoročné stretnutie sa nieslo v duchu rozdávania darčekov, tanca a spevu. Dobrú náladu všetkým zúčastneným nerozdávali len Mikuláš s anjelom, ale aj účinkujúci. Súčasťou stretnutia bolo aj krájanie torty, možnosť porozprávať sa a vymeniť si skúsenosti.

 

Príspevok zo stretnutia si môžete pozrieť TU.

 

Fotogalériu zo stretnutia si môžete pozrieť TU.

 

Čo nás čaká v roku 2012

 

V júni 2012 sa pripravuje celoslovenské stretnutie dvojčiat. Toto stretnutie sa bude konať v stredisku Snowland vo Valčianskej doline. Všetky potrebné informácie sa v blízkej dobe dozviete z našej webovej stránky.

 

Tu nájdete aktuálne informácie o stretnutí dvojčiat:

Stretnutie dvojčiat 2012

 

 

Prípadne ak chcete vedieť viac, kontaktujte nás na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.. Do tohto stretnutia budú ale naďalej prebiehať menšie stretnutia organizované mamičkami dvojčiat. O nich sa dozviete v našej skupine.

 

Ostatné aktivity skupiny a naše „mediálne hviezdy“

 

Október 2011


V relácii TV JOJ Noviny o 12 sa uskutočnil rozhovor s jednou mamičkou dvojčiat:


„Moje účinkovanie v príspevku o dvojčatách bolo zinscenované náhodne, v podstate som nahradila mamičku, ktorej detičky v ten deň ochoreli. Na prípravu na rozhovor mi zostalo pár hodín, takže som si ani nestihla užiť stres pred natáčaním. V aute cestou na Kolibu som si vypila Redbull, aby mi to pálilo, s moderátorom sme si cvične prešli pár otázok (ktoré nakoniec aj tak neodzneli) a ostatné už išlo samé od seba. Ateliéry vo mne zanechali nezabudnuteľné spomienky, moderátor aj televízny štáb zase skúsenosť, že aj tváre z obrazovky môžu byť príjemní ľudia. A čo je najpodstatnejšie - cítila som sa poctená, že práve ja a moja rodina sme mohli prezentovať a zastupovať tú obrovskú skupinu dvojičkových rodín... Vďaka patrí celej mojej rodine a priateľom za podporu a hlavne dvojičkovým mamičkám, bez ktorých podpory by som sa k takému výkonu nikdy neodhodlala!“


 

Rozhovor s mamičkou dvojčiat zo dňa 11.10.2011 si môžete pozrieť TU.


 

 

December 2011


V decembri dostali dve dievčatá – dvojčatá možnosť účinkovať v jednom slovenskom horore.

O natáčaní hovorí ich mamina Danka:


 

„O tom, že do filmu potrebujú dvojčatá som sa dozvedela v našej skupine mamičiek dvojčiat na Facebooku. Dostala som kontakt na pani, ktorá dvojčatá potrebovala pre jednu scénu vo filme. Bolo to dosť narýchlo, preto som ju kontaktovala hneď, poslali sme fotku dievčat režisérovi. Ten bol nadšený a dohodli sme deň filmovania na sobotu o 10 hodine ráno.

Na natáčanie sme prišli v stanovenom termíne a čase. Dievčatá sa tešili, ale viac-menej preto, lebo nevedeli čo ich čaká. Tam sa nás ujala milá pani produkčná, dievčatá obliekli a urobili mejkap. Mali hrať duchov a už sa čakalo na obraz, lebo v ten deň natáčali tri a my sme boli v druhom. Okolo 13.00 prišla naša scéna: Kočky stáli v tmavej chodbe, držali sa za ruky a čakali, kým ich budú po chodbe naháňať nejakí dvaja chlapci. Potom ich mali zavolať a ony mali utekať do izby. Trvalo to pár sekúnd. Bola som prekvapená ako baby spolupracovali, hlavne Sárka, tej sa to veľmi páčilo. Nelka, keď sa to opakovalo asi už tretíkrát, tam už byť nechcela, aj si poplakala. Chvíľami to bolo ťažké, bola to taká strašidelná scéna, tmavá chodba... museli tam obe dievčatá ostať samé. Ale zvládli sme to a všetci ich veľmi chválili, režisér bol spokojný, baby sa skamarátili aj s mladými hercami. Celé to trvalo asi 4 hodiny.

Takže zaujímavá skúsenosť pre mňa aj pre dievčatá. Výsledok uvidíme v kinách niekedy v marci. Keď sme odchádzali, režisér im povedal, že sa na ne pozrie okolo 30 000 divákov, a že malým zamračeným duchom veľmi pekne ďakuje za spoluprácu. Dostali sme aj honorár, ktorý za takú ťažkú prácu skončil hneď v Dráčiku.“
Foto z natáčania. Autor: Danka

Foto z natáčania, autor: Danka

Skupina maminky dvojičiek

Pravdaže, každý kto má záujem, môže sa k nám v skupine pridať, privítame mamičky aj oteckov, a tak isto sú vítané aj rodiny, ktoré dvojčatá ešte len čakajú. Môžu tu zistiť všetko čo ich zaujíma ohľadom pôrodu, prvých dní od narodenia... Mamičky sú tu veľmi milé a ochotné pomôcť či poradiť, podeliť sa o svoje skúsenosti.

 

Tu môžete požiadať o členstvo:

http://www.facebook.com/#!/groups/dvojickovo/

 

 

V prípade, že sa chcete stať členom skupiny, kontaktujte nás na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., alebo priamo požiadajte o pridanie do skupiny na odkaze uvedenom vyššie.

 

 

Foto: archív

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Viac článkov od tohto autora

Kto je online

Práve tu je 170 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Copyright © 2018 Dvojičkovo.sk - Jedinečný sprievodca svetom dvojčiat a viacerčiat. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.

Copyright 2018  Dvojičkovo.sk - jedinečný sprievodca svetom dvojčiat a viacerčiat. Informácie na webovej stránke nenahrádzajú lekársku starostlivosť. V prípade potreby kontaktujte svojho lekára. Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek obsah webovej stránky nesmie byť kopírovaný a používaný bez predchádzajúceho súhlasu prevádzkovateľa tejto stránky. Články majú len informačný charakter.

 

 Designed by www.diablodesign.eu.

Webová stránka Dvojičkovo.sk používa cookies, čím vám uľahčí používanie a sprostredkuje vám informácie s prispôsobeným obsahom. Ďalším používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. Podrobnejšie informácie sa dozviete po kliknutí na "Viac o cookies". Viac o cookies