foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dvojičkovo.sk

prenašedeti.sk

Špecializovaný obchod na kočíky pre dvojičky teraz ponúka zľavu 5 % pri kúpe dvoch rovnakých produktov, viac informácií na webovej stránke www.prenasedeti.sk.

Nákup oblečenia pre dvojčatá/trojčatá

Attachments:
FileDescriptionFile sizeDownloads
Download this file (DVOJICKOVO-4-2014-nakup-oblecenia-pre-dvojcata-24-29.pdf)Nákup oblečenia pre dvojčatá/trojčatáČlánok v PDF formáte z časopisu DVOJIČKOVO 4/2014 (str. 24 - 29)273 kB0

Oblečenie pre dvojčatáNie každý má dostatok financií, aby mohol kupovať deťom nové či značkové veci, zvlášť keď musí kupovať všetko dvojmo alebo dokonca trojmo.
My vám prinášame rady a tipy ako nakupovať oblečenie výhodnejšie a aké sú možnosti pri kúpe oblečenia pre dvojčatá. Všetci dobre vieme, že nakupovať v obchodoch dvojmo je dosť veľký problém. Zvyčajne mávajú len jeden kus daného oblečenia, prípadne vo viacerých veľkostiach. Tu nastáva pre rodinu problém, kde zohnať druhý kus oblečenia.

Takže sa teraz pozrieme podrobnejšie na jednotlivé druhy nakupovania či už v obchodoch alebo na internete. Okrem toho na našej webovej stránke v posledných týždňoch prebiehal prieskum, kde mali mamičky možnosť vyplniť dotazník. Tento dotazník sa týkal nákupu oblečenia, takže my sme dotazník spracovali a použili údaje z neho aj na napísanie tohto článku.

Rovnaké alebo rozdielne oblečenie?

Väčšina rodín nakupuje deťom oblečenie aj rovnaké aj rozdielne. Je milé keď vidíte dvojčatá rovnako oblečené a mnoho rodičov sa snaží deti obliekať rovnako. Takže im kupujú rovnaké veci, niektorí len farebne rozlíšené, ale sú aj takí, ktorí kúpia dve rozdielne veľkosti, ak nemajú možnosť zohnať druhý kus oblečenia v tej istej veľkosti.

Možno sú vaše deti už väčšie a majú svoje individuálne potreby, a teda aj nákup oblečenia prebieha trocha inak, keď si každý vyberie čo sa mu páči. Aj napriek tomu, väčšina rodičov kupuje oblečenie úplne rovnaké.

Zuzana: „Ja mám všeobecne taký problém, že nie vždy nájdem z jednej veci tú istú veľkosť dvakrát. Takže sa stane, že majú dievčatá na sebe rozdielne veľkosti. Buď ich obliekam rovnako, alebo majú rovnaké veci, ale odlišné farby. A samozrejme, že veľa vecí kupujem aj od iných dvojmamín z internetu - z druhej ruky. Na to nedám dopustiť. S tým som začala ešte počas toho, ako mi brucho rástlo. A keď sa mi niečo veľmi páčilo, niečo konkrétne, a našla som to len v „single“ inzeráte, tak som si našla to isté u ďalšej maminy a kúpila som im rovnaké veci, od rôznych mamičiek...“

Kde sa najčastejšie nakupuje

Najčastejšie kupujú mamičky oblečenie v supermarketoch a cez internet. Vyplýva to asi aj z toho, že či už v supermarketoch alebo cez internet, je možné nakúpiť aj dva rovnaké kusy oblečenia, a to dokonca v rovnakej veľkosti, či už farebne rovnaké alebo odlíšené. Preto ľudia radi nakupujú v supermarketoch. Nákup cez internet je podobný, pretože vždy je viac kusov rovnakého oblečenia na sklade, alebo sa dá v prípade potreby doobjednať.

Nové alebo nosené oblečenie?

Nie každý má financie na nákup nového oblečenia, preto rodiny využívajú bazáriky, kde nakúpia napríklad oblečenie po starších dvojčatách. Je to pre ne výhodnejšie, pretože deti rýchlo rastú a nakupovať stále nové oblečenie je finančne náročné. Až 82% rodín nakupuje oblečenie aj nové aj nosené, 16% len nové oblečenie. Nosené oblečenie je často takmer nenosené a nové, hlavne po deťoch do 1 roka, kedy bábätká z oblečenia vyrastú a nestihnú ho vynosiť. Tu sa dajú nakúpiť aj nosené značkové veci za dobrú cenu.

Značkové oblečenie

Nové značkové oblečenie kupujú rodičia svojim deťom najčastejšie. Tu rozhoduje hlavne kvalita a trvácnosť oblečenia. Takéto oblečenie je väčšinou kvalitné a dobre sa nosí. Mamičky si dávajú takéto oblečenie kupovať v zahraničí, kde vychádza lacnejšie ako u nás v bežnom obchode.

Nákup so zľavami a vo výpredajoch

Nákup vo výpredajoch je veľmi výhodný, tu môžete nakúpiť oblečenie až o 70% lacnejšie, čo sa určite oplatí, hlavne keď kupujete po dva alebo po tri kusy. Až 79% rodín s dvojčatami nakupuje vo výpredajoch deťom oblečenie aj rok vopred, čiže väčšie čísla ako deti práve nosia. Mnohí sa takto snažia ušetriť a nakupujú hlavne keď sú zľavy. V niektorých supermarketoch býva výpredaj tovaru, napríklad letného, nie na konci leta, ale už v mesiacoch jún – júl, takže sa určite oplatí počkať na takéto výpredaje.

Čím bližšie je ďalšia sezóna, tým vyššie bývajú aj zľavy.

 

Ako a kde nakupovať

1. Obchody

V bežných obchodoch s oblečením a potrebami pre deti toho veľa nezoženiete, ak potrebujete pre deti oblečenie dvojmo alebo trojmo. Tu mávajú oblečenie zvyčajne len po jednom kuse. Zoženiete možno len rôzne veľkosti. V obchodných reťazcoch ako Kik, Takko, H&M... je to o čosi lepšie, je tu viac kusov z jedného druhu či veľkosti, takže tu sa nakupovať oplatí a bývajú tu aj často rôzne zľavy a výpredaje.

2. Supermarkety

V supermarketoch sa oplatí kupovať, tu nakupuje väčšina rodín s dvojčatami. Často tu bývajú výhodné zľavy a výpredaje a dostanete tu kúpiť aj viac kusov toho istého oblečenia aj v rovnakej veľkosti.

3. Second handy

„Sekáče“ neodporúčame. Síce ide o nosené oblečenie s výhodnými cenami, ale dva rovnaké kusy tu budete zbytočne hľadať, iba čo stratíte množstvo času, ktorý by ste mohli využiť aj inak ako hľadaním rovnakého kusu oblečenia v sekáči.

4. Čínske obchody

Klasické čínske obchody, tzv. číňaky, neodporúčame. Tovar sa rýchlo opotrebuje, pára sa, púšťa farbu. Oblečenie má rýchlo žmolky už po jednom praní, mnohé sa roztiahne alebo zbehne. Hoci je takéto oblečenie oveľa lacnejšie, môže narobiť viac škody ako osohu, a ak sa vám rýchlo zničí, ste nútení kúpiť ďalšie, čo znamená aj ďalšie výdavky. Okrem toho, oblečenie v takýchto obchodoch je vyrobené väčšinou z materiálov, ktoré dráždia detskú pokožku, o obuvi nehovoriac.

5. Zásielkové katalógy

Cez zásielkové katalógy nakupuje len veľmi málo mamičiek. Oblečenie je tu dosť drahé, takže ak aj niekto kúpi takéto oblečenie, väčšinou len keď sú výpredaje alebo výraznejšie zľavy. A treba tu spomenúť aj poštovné, ktoré býva v takýchto prípadoch dosť vysoké.

75% rodín takýmto spôsobom oblečenie nekupuje vôbec a 23% len keď sú zľavy.

6. E-shopy a nákup cez internet

V poslednej dobe je veľmi výhodné aj časovo prijateľné nakupovanie cez internet. Nevýhodou je len, že tovar si nemôžeme prezrieť a vyskúšať, čo však pre mnohých problém nie je, keďže je tu možnosť takto kúpený tovar vrátiť. Nákupy cez internet bývajú aj cenovo výhodnejšie ako v bežných obchodoch, aj keď si tu vždy musíme pripočítať poštovné. Viac ako polovica rodín s dvojčatami nakupuje takýmto spôsobom oblečenie pre deti, ušetrí sa aj množstvo času, nemusíme behať celé hodiny po obchodoch, stačí si sadnúť k počítaču večer keď deti spia a vybrať čo potrebujete. Potom už len stačí poslať objednávku a za pár dní vám tovar príde poštou alebo prepravnou spoločnosťou. Nemusíte tak nikam chodiť. Dodacie doby bývajú rýchle, zvyčajne od 1 do 7 dní vám tovar dokážu dodať.

7. Bazáriky na internete

Podľa nášho prieskumu až 43% mamičiek nakupuje pre deti oblečenie cez bazáriky na internete, 36% len niekedy. Tu sa dá veľmi dobre nakúpiť aj keď ide o nosené oblečenie, sú tu aj samostatné kategórie pre dvojčatá, takže sa tu dá veľmi dobre vybrať podľa toho čo presne potrebujete. A nájdete tu aj množstvo vecí, ktoré iné deti nevynosili alebo ich nemali ani raz na sebe oblečené.

Najčastejšie navštevované bazáriky sú: modrykonik.sk, mimibazar.sk, babybazar.sk a vytvorené bazáriky na Facebooku.

8. Oblečenie od známych

Výhodou je aj nákup oblečenia od známych, ktorí už majú staršie dvojčatá. Ak nájdete niekoho v okolí, po kom môžete kupovať oblečenie, ušetríte nielen peniaze, ale aj množstvo času hľadaním, pretože tu sa stačí len stretnúť a vybrať si oblečenie, ktoré sa vám hodí a ktoré potrebujete. Okrem toho máte možnosť toto oblečenie si prezrieť a vyskúšať aj deťom.

Čo s oblečením po deťoch

Mamičky oblečenie po deťoch ďalej skladujú doma, darujú ho alebo ho predajú ďalej. Najčastejšie sa takéto oblečenie predáva v bazároch na internete. Je to rýchly spôsob ako veci predať, hoci aj tu sú väčšinou zvýhodnené inzeráty spoplatnené. Mnohé mamičky darujú oblečenie do detských domovov alebo do nemocníc. Iné nechávajú oblečenie pre ďalšie dieťa (pri dvojčatách sa väčšinou ďalšie tehotenstvo neplánuje), prípadne pre prírastok v rodine, alebo pre svoje deti keď vyrastú, čo nie je najlepšie riešenie, pretože takéto oblečenie zbytočne čaká v skrini, a potom sa môže stať, že oblečenie „vyšlé z módy“ vaše deti svojim deťom už nebudú chcieť obliecť.

Tipy a rady ako nakupovať výhodne

  1. Nakupujte vo výpredajoch aj rok vopred.
  2. Kupujte v bazároch alebo od známych po dvojčatách.
  3. Kupujte rôzne farby a veľkosti (sú väčšinou malé rozdiely).
  4. Oblečenie si pre istotu premerajte, pretože nie všetky veľkosti presne aj sedia.
  5. Využívajte zľavy a zákaznícke karty pri nákupe oblečenia.
  6. Ak žijete mimo mesta, výhodné pre vás môže byť nakupovanie cez internet.

Oblečenie je položka, ktorá v značnej miere vie ovplyvniť náš rodinný rozpočet. Preto by sme nemali vyhadzovať zbytočne peniaze za značkové oblečenie, ak si to nemôžeme dovoliť. Pokiaľ však uprednostňujete značku, nakupujte na internete, kde bývajú výraznejšie zľavy, vo výpredajoch, alebo nové takmer nenosené veci v bazároch po dvojčatách.

Výsledky nášho prieskumu si môžete pozrieť tu.

 

Foto: archív

Komentárov   

Maminecka
0 #1 RE: Nákup oblečenia pre dvojčatá/trojčatáMaminecka 2015-03-23 22:02
Dátum: 23.8.2014

Je ťažké sa udržať, ale aj tak nekupujem rovnaké ...
Citovať

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Viac článkov od tohto autora

Kto je online

Práve tu je 252 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Copyright © 2018 Dvojičkovo.sk - Jedinečný sprievodca svetom dvojčiat a viacerčiat. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.

Copyright 2018  Dvojičkovo.sk - jedinečný sprievodca svetom dvojčiat a viacerčiat. Informácie na webovej stránke nenahrádzajú lekársku starostlivosť. V prípade potreby kontaktujte svojho lekára. Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek obsah webovej stránky nesmie byť kopírovaný a používaný bez predchádzajúceho súhlasu prevádzkovateľa tejto stránky. Články majú len informačný charakter.

 

 Designed by www.diablodesign.eu.

Webová stránka Dvojičkovo.sk používa cookies, čím vám uľahčí používanie a sprostredkuje vám informácie s prispôsobeným obsahom. Ďalším používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. Podrobnejšie informácie sa dozviete po kliknutí na "Viac o cookies". Viac o cookies