Tak a je to tu! Tri roky ubehli ako voda, z vašich bábätiek sa rýchlosťou blesku stali malí škôlkari. Tešíte sa na návrat do práce, zároveň sa obávate, ako to zvládnu vaše deti v škôlke bez vás, najmä tie prvé dni, ktoré nie sú určite pre nikoho jednoduché. Nové prostredie, nové deti aj nové pani učiteľky. Na čo sa pripraviť pred samotným nástupom a čo môžete očakávať? Tu nájdete pár tipov, ktoré vám pomôžu vyvarovať sa niektorých situácií, ktoré môžu nastať v čase nástupu vašich detí do škôlky.
Vo veku troch alebo štyroch rokov nastáva aj u dvojčiat dôležité obdobie života, a tým je nástup do škôlky. Tu sa naskytne pre rodičov otázka: Dať dvojčatá do škôlky spoločne alebo zvlášť?
Väčšina rodičov berie ako samozrejmé či logické, že dvojčatá idú do škôlky a do tej istej triedy spolu. Má to, samozrejme, množstvo výhod, pretože sa poznajú, čo im uľahčí vstup a prvé dni v škôlke.Všetko však závisí od osobností dvojčiat a rodičia sa musia rozhodnúť, či dať deti do škôlky spoločne, alebo ich oddeliť.
V týchto dňoch mnohé mamičky, ktoré majú dvojčatá, túžobne očakávajú príchod nového školského roka, ktorý bude pre ich deti znamenať nástup do škôlky. A hoci svoje deti veľmi ľúbia a nedali by ich za nič na svete, tešia sa, že deti pôjdu konečne do škôlky a budú si môcť aj ony trochu oddýchnuť, hoci mnohé z nich čaká tiež nástup do práce, alebo už do práce chodia.
Pre deti je škôlka len prínosom, naučia sa tu nové veci, nájdu si kamarátov, a konečne sa trochu osamostatnia. Ako to vyzerá keď začnú dvojčatá chodiť do škôlky, nám v rozhovore porozprávali štyri mamičky. Vďaka nim sa dozviete, aký bol ich prvý deň v škôlke, koľko platia za škôlku mesačne alebo o problémoch pri nástupe do škôlky.
Dnes vám opäť poradí človek najpovolanejší – Mgr. Klára Rulíková, mamička dvojčiat (a dvoch ďalších detí), zakladateľka českého Klubu dvojčat a vícerčat a zároveň autorka knihy Dvojčata – jejich vývoj a výchova: „V predošlej časti nášho miniseriálu o dvojčatách sme sa zamysleli nad úskaliami, ktoré nám pripravujú ratolesti vo veku do troch rokov. Pokiaľ sme toto obdobie bez ujmy prežili, dostávame sa k menej problematickému predškolskému veku.“