foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dvojičkovo.sk

prenašedeti.sk

Špecializovaný obchod na kočíky pre dvojičky teraz ponúka zľavu 5 % pri kúpe dvoch rovnakých produktov, viac informácií na webovej stránke www.prenasedeti.sk.

Ako sa z hobby na materskej stane podnikanie

Attachments:
FileDescriptionFile sizeDownloads
Download this file (D-2-2016-ako-sa-z-hobby-na-materskej-stane-podnikanie-6-10.pdf)Ako sa z hobby na materskej stane podnikanieČlánok v časopise DVOJIČKOVO 2/2016 - PDF verzia (str. 6 - 10)266 kB528

Stánok Prenašedeti.sk na Celoslovenskom stretnutí dvojčiat a viacerčiatMyšlienka vytvoriť špecializovaný obchod na kočíky pre dvojčatá začala v hlave Ivety Siládiovej vznikať približne v roku 2005, keď sa jej po jedinom synovi narodili dnes už školopovinné dvojčatá – chlapci, a inšpiráciou pre jej podnikanie sa tak stal „obyčajný“ dvojkočík. Zvedavosť hľadať na zahraničných stránkach informácie o výrobkoch pre dvojčatá ju doviedla až tam, kde je dnes. Stala sa majiteľkou obchodu Pre naše deti, ktorý sa špecializuje na súrodenecké kočíky a kočíky pre dvojčatá, a okrem piatich zamestnancov jej pri práci pomáha aj jej manžel. Predstavujeme vám teda podnikavú mamičku, ktorá sa chopila šance a začala podnikať v tom, čo na Slovensku v tých časoch ešte nebolo. Ako začínala a ako sa jej teraz darí, sa dozviete práve z nášho rozhovoru.

Kedy a ako vlastne vznikol nápad, v akej oblasti budete podnikať?

Ja som vždy niečo predávala. Najprv autá, potom poistky a teraz kočíky.

S dvojkočíkmi sa to začalo narodením našich dvojičiek – chlapcov Adamka a Matúška v roku 2005, keď sme zháňali náš prvý kočík. To pozná každý, kto v tom období mal dvojičky, že výber nebol žiadny. Vtedy nebolo ani „kočíkové“ také ako je teraz... Vyhliadla som si ho na zahraničných stránkach a kúpila v Rakúsku. Časom som ho chcela vymeniť za športový kočík, tak sme išli na burzu do Viedne. A takto sme chodili pre dvojičky veci nakupovať pravidelne do zahraničia. Autosedačky, ležadlá, ohrádku, sterilizátor... to tu bolo v tom čase drahé a výber žiadny...

Zistila som, že kočíky či akékoľvek detské potreby po dvojičkách sa nám podarilo po deťoch vždy veľmi rýchlo predať, a tak vznikla myšlienka mať svoj obchod s kočíkmi pre dvojčatá.

Začiatky boli určite ťažké, na čo sa obchod zameriaval a čo ponúkal zákazníkom vo svojich začiatkoch?

Práveže začiatky neboli vôbec ťažké, keďže sme boli takmer jediní, kde ste vedeli súrodenecký kočík kúpiť alebo si ho prísť pozrieť. Zo začiatku k nám chodili zákazníci domov. Postupne sme však ku kočíkom pridali autosedačky a hračky, a už nám priestory doma nestačili, tak sme si prenajali prvé priestory. Potom sme sa ešte dvakrát sťahovali, keďže sa nám sortiment stále rozširoval. Zo začiatku mi pomáhala len jedna absolventka.

Ako ste stíhali vtedy prácu a rodinu, mali ste nejaký voľný čas?

Keď som bola na materskej, tak som kupovala a predávala len cez bazár, čo som pri deťoch stíhala. Bolo to najmä pre vlastné potreby, ale zobrala som sem-tam aj niečo len tak na predaj... Času som mala na deti dosť, keďže som to robila po večeroch. Popritom som si ešte aj dokončovala vysokú školu.

Keď nastúpili chlapci do škôlky, rozhodovala som sa, či nastúpiť do práce, ktorú som robila pred materskou, alebo začnem robiť to, čo som si na materskej vyskúšala. Zvážila som klady a zápory, a vyšlo mi, že ja si musím čas prispôsobiť deťom, a nie mojim klientom z predošlej práce. A tak sa rozhodlo, že sa začnem detskému obchodu venovať oficiálne. Vytvorila som stránku www.prenasedeti.sk, založila eseročku, prenajala časom priestory, prijala prvého zamestnanca.

Keď boli dvojičky v prvej triede, nechal manžel svoju celkom dobrú robotu, lebo časovo sa nedali stíhať tri školopovinné deti a firma bez chlapskej ruky.

Dnes máme celkom päť zamestnancov. Vždy zamestnávam mamičky, ktoré majú skúsenosti, a tak vedia dobre zákazníkom poradiť.

V obchode

Okrem dvojkočíkov, s ktorými ste začínali, obchod Pre naše deti ponúka rôzny sortiment tovaru určený najmä pre najmenších. Ktoré produkty sú teraz tie hlavné, ktoré sa predávajú najviac?

V segmente kočíky sa venujeme výhradne len súrodeneckým kočíkom. Je to aj preto, aby sme vedeli o nich všetko, na čo sa zákazník pýta. V poslednom čase si však vravím, že už je to len moja srdcovka, keďže tie obchody už nejdú tak ako v začiatkoch. Na trhu je veľa použitých kočíkov, a konkurencia v tejto oblasti je obrovská. Nosnými produktmi nášho obchodu sú okrem kočíkov hračky a detské potreby, ktoré predávame najmä prostredníctvom internetového obchodu.

Aké novinky ste pre zákazníkov zaviedli v poslednom období a čo plánujete v tomto roku alebo v blízkej budúcnosti?

Minulý rok sme do našej ponuky zaradili široký sortiment oblečenia pre novorodencov, aj pre predčasne narodené detičky. Nakúpite u nás už aj pančušky, tielka, bodynká, podbradníky, novorodenecké súpravičky alebo aj zimné overaly a kombinézy. Okrem oblečenia nám pribudli pekné doplnky do izbičky ako sú organizéry, detské stolíky a stoličky, návliečky, detské koberce s Disney motívmi.

V blízkej budúcnosti neplánujeme zásadné zmeny, ale pracujeme na tom, aby sme čo najviac výrobkov predstavili zákazníkom naživo, na čo použijeme YouTube kanál, kde budeme uverejňovať naše výrobky, ktoré budú testovať naši zákazníci a blogeri. Ak by sa nejaké mamičky k nám chceli pripojiť, budem rada, ak nám pošlú mobilom natočenú krátku videorecenziu nášho výrobku a radi ju tam pridáme.

Aké zľavy ponúkate?

Zákazníci, ktorí si u nás kúpia kočík, získavajú stálu 5 % zľavu. Tí, čo u nás kočík nekúpili, môžu využiť zaujímavú zľavu pre svoje dvojičky, ktorá sa volá Kúp 2 kusy – pri kúpe dvoch rovnakých výrobkov, napr. dvoch autosedačiek či dvoch fusakov, poskytneme na tieto výrobky zľavu 5 %, ak uvedú v poznámke kód zľavy KUP2KS.

Ktoré obdobie bolo pre vás najťažšie a prečo?

Najťažšie obdobie je asi teraz, keďže nám do rodiny pribudol najmladší člen Filipko, ktorý má dva roky, a vyžaduje si svoju pozornosť, dvojičky sú piataci a je čo robiť, aby sme mali dobré známky a stíhali krúžky... A pre piatich chlapov treba aj navariť, upratať... A ja som stále ten hlavný motor obchodu, ktorý rozhoduje, takže skĺbiť deti a robotu je momentálne dosť náročné. Nie je to až také jednoduché podnikať na materskej, ako si mamičky myslia. Ideálne je, ak sa z hobby na materskej stane časom podnikanie.

Myslím si, že dnes sú začiatky oveľa ťažšie, lebo je tu takmer všetko a konkurencia je obrovská. Je tu obrovský tlak na ceny a kvalitu. Nedá sa to porovnať s tým, čo bolo, keď sme začínali, ani s tým, čo bolo pred dvoma rokmi. Doba sa mení veľmi rýchlo. Sám dnes uspieť v tejto rýchlo sa meniacej dobe je veľmi ťažké, musíte mať veľmi dobrý nápad a byť kreatívni a odvážni.

Neviem, či by som sa dnes pustila do toho znova, lebo to nie je len o predaji, treba sa neustále vzdelávať, sledovať trendy...

Jeden z mnohých dvojkočíkov

Raz mesačne organizujete výstavu kočíkov, ako taká výstava prebieha?

Výstava kočíkov prebieha v našich obchodných priestoroch, vždy prvú sobotu v mesiaci. Termín návštevy si treba dohodnúť vopred, aby sa nestalo, že prídu dve či tri rodiny naraz. Takto sa mi to osvedčilo. Mám na každého čas cca hodinku, takže rodičom rada poradím nielen pri výbere kočíka, ale aj vo všetkom, čo sa dvojičiek týka, z vlastných skúseností. Samozrejme, navštíviť nás môžu aj cez týždeň.

Obchod Prenašedeti.sk bol už od začiatku partnerom Celoslovenského stretnutia dvojčiat a viacerčiat, ktoré sa prvé tri roky konalo vo Valčianskej doline a minulý rok v Bratislave. Ako by ste zhodnotili tieto štyri ročníky, ktoré ste ako partner podporili? Aký to malo pre vás prínos?

Celoslovenské stretnutie dvojčiat bola krásna akcia, ja verím, že sa ešte obnoví v takej veľkej forme, ako to bolo doteraz.
Podporiť túto akciu mi pripadalo úplne prirodzené, keďže veľa zákazníkov, ktorí tam prišli, boli naši zákazníci a ešte som sa s mnohými aj poznala. Brala som to tak, že podporujem dobrú a peknú akciu a radi ju podporíme aj v budúcnosti.

Logo Prenašedeti.skSnažíte sa pre rodiny dvojčiat hľadať rôzne zlepšováky a vychytávky, ktoré sú na trhu v zahraničí. Mohli by ste nám niektoré predstaviť, ktoré vás zvlášť zaujali, prípadne ste sa ich rozhodli aj ponúkať vo vašom e-shope?

Hľadám na zahraničných trhoch „vychytávky“ pre dvojičky, keďže sa okrem kočíkov špecializujeme aj na pomôcky pre dvojičky. Veľmi obľúbenými sa stali vankúš na dojčenie dvojičiek, popruhy na vodenie dvojičiek alebo trojičiek. Minulý rok nám pribudlo plávacie koleso do vody pre dve deti, ktoré sa hneď rozpredalo. Z USA dovážame pre Európu nosič na nosenie dvojičiek Twingaroo. Rozbiehame spoluprácu na dovoz trojkoliek pre dvojičky. Zatiaľ sa tieto výrobky rodičom páčia a budeme ich naďalej dovážať.

Počas rokov fungovania obchodu máte určite široký okruh zákazníkov, ktorí sú s dodávkou a kúpou tovaru od vás spokojní a radi sa k vám vracajú. Ale, ako to vždy býva, sú aj nespokojní zákazníci. Aké najnepríjemnejšie veci ste museli kedy riešiť? Spomínate si na nejaké, ktoré však potom boli vyriešené k obojstrannej spokojnosti?

Snažím sa vyberať len kvalitné detské výrobky, aby s nimi nemal problém zákazník a ani ja. Takže si ani nepamätám, že by sme riešili nejakého nahnevaného zákazníka. Dokonca zapožičiavame bezplatne súrodenecký kočík pri reklamácii, a náhradný monitor dychu, lebo si viem predstaviť, ako ťažko sa funguje bez takýchto vecí. Snažím sa veci riešiť vždy k obojstrannej spokojnosti.

Moje motto bolo vždy: Spokojný zákazník, čo si myslím, že sa nám darí. Svedčí o tom miera návratnosti do nášho obchodu, ktorá je vyše 50 %, čo znamená, že každý druhý zákazník sa k nám vracia.

Vráťme sa ešte na chvíľu k vašim dvojčatám. V čase, keď sa narodili už mali staršieho súrodenca. Ako si spomínate na obdobie, keď ste sa dozvedeli, že čakáte dvojčatá?

Keď nám to doktor povedal, nemali sme slov. Nevedeli sme vôbec, čo nás čaká, keďže sme v rodine dvojičky nemali a ani v okolí sme žiadne nepoznali. Rodine sme to prezradili až keď som bola v treťom mesiaci. Rok 2005 bol náročný, keďže k bábätkám nám pribudol aj prváčik v škole, ale zvládli sme to. Všetko o dvojičkách som sa dočítala na nemeckých stránkach, keďže v tom čase tu nebolo nič v slovenčine ani v češtine. Preto som rada, že vznikla stránka pre dvojčatá Dvojičkovo. Je to výborný pomocník pre mamičky, ktoré sa nemajú s kým poradiť.

Čo by ste ako mama dvojčiat poradili budúci mamičkám, aby ste ich povzbudili?

Aby si rozložili svoju energiu na celý proces výchovy svojich detí, lebo ju budú potrebovať nielen pri bábätkách, ale aj keď nastúpia do školy, či keď sa z nich stanú tínedžeri.

Ak sa mamičky chcú podeliť o svoje skúsenosti, alebo načerpať informácie od iných mamičiek, môžu sa k nám pridať na Facebooku, kde sme už ako jedna rodina. Rada si ich pridám do svojho profilu na Facebooku a pozvem do skupiny Maminky dvojičiek.

Ďakujeme za rozhovor.

Foto: archív Ivety Siládiovej (www.prenasedeti.sk)

Článok vyšiel aj v časopise Dvojičkovo 2/2016 (strana 6 – 10)

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Viac článkov od tohto autora

Kto je online

Práve tu je 123 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Súvisiace články

Copyright © 2019 Dvojičkovo.sk - Jedinečný sprievodca svetom dvojčiat a viacerčiat. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.

Copyright 2019  Dvojičkovo.sk - jedinečný sprievodca svetom dvojčiat a viacerčiat. Informácie na webovej stránke nenahrádzajú lekársku starostlivosť. V prípade potreby kontaktujte svojho lekára. Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek obsah webovej stránky nesmie byť kopírovaný a používaný bez predchádzajúceho súhlasu prevádzkovateľa tejto stránky. Články majú len informačný charakter.

 

 Designed by www.diablodesign.eu.

Webová stránka Dvojičkovo.sk používa cookies, čím vám uľahčí používanie a sprostredkuje vám informácie s prispôsobeným obsahom. Ďalším používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. Podrobnejšie informácie sa dozviete po kliknutí na "Viac o cookies". Viac o cookies