foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dvojičkovo.sk

prenašedeti.sk

Špecializovaný obchod na kočíky pre dvojičky teraz ponúka zľavu 5 % pri kúpe dvoch rovnakých produktov, viac informácií na webovej stránke www.prenasedeti.sk.

Asistentka v rodine s dvojčatami – prax

Attachments:
FileDescriptionFile sizeDownloads
Download this file (DVOJICKOVO-1-2015-asistentka-v-rodine-s-dvojcatami-20-21.pdf)Asistentka v rodine s dvojčatami - praxČlánok v PDF formáte z časopisu DVOJIČKOVO 1/2015 (str. 20 - 21)155 kB2

Asistentka v rodine s dvojčatamiSme rodina s 1,5-ročnymi dvojčatami. Keď som dostala ponuku do programu Asistent do rodiny s dvojčatami a viacerčatami, bola som nadšená, pretože pri dvojčatách je každá ruka dobrá a pomoc sa neodmieta.

Vzápätí som ale začala uvažovať, či mi vlastne prípadná asistentka nebude skôr na ťarchu, pretože už máme doma určité zabehané činnosti a predstava, že by som do každodenného kolotoča mala zasvätiť ďalšieho človeka, mi zrazu pripadala ako príťaž, a vlastne nie ako pomoc. Navyše som si nedokázala predstaviť, ako budú dvojčatá reagovať na úplne cudzieho človeka. Po pár dňoch sme ale s manželom došli k záveru, že skúsiť to môžeme a keby nám to z akéhokoľvek dôvodu nevyhovovalo, môžeme asistenciu ukončiť.

S odstupom času musím konštatovať, že aktivita olomouckého Centra pre rodiny s dvojčatami a viacerčatami nielen ohľadom asistencie do rodín dvojčiat a viacerčiat je pre nás prínosná a som veľmi rada, že sme medzi šťastnými a spokojnými rodinami, ktorým bola pomoc umožnená.

Môj manžel chodí do práce, občas je v práci do večera a nemáme v rodine nikoho, kto by mi mohol s našimi deťmi pomôcť.

Najskôr k nám dvakrát prišla mladá študentka, ktorá ale za nami do Olomouca cestovala z Kroměříža, kde študuje. Keď som zistila, že cestuje do Olomouca len kvôli asistencii k našim dvojčatám, mala som výčitky, že asistentka investuje svoj čas aj prostriedky do našej rodiny. Po komunikácii s koordinátorkou projektu sme došli k záveru, že táto asistentka bude pridelená nejakej rodine v Kroměříži a nám v krátkom čase potom bola pridelená nová asistentka.

Olomoucké Centrum pre rodiny s dvojčatami a viacerčatami

Naša terajšia asistentka je pracujúca pani v produktívnom veku, ktorá sama vychovala päť detí a má aj svoje vnúča, je veľmi aktívna, má množstvo koníčkov a napriek tomu je ochotná sa ešte venovať našim dvojčatám. Hneď pri úvodnom stretnutí na túto asistentku naše dvojčatá reagovali veľmi pozitívne a mňa každé stretnutie s ňou napĺňa obrovskou energiou. Vnímam ju ako skúsenú mamičku, občas s ňou preberám svoje rôzne každodenné starosti a som veľmi vďačná za jej názor. Nie je to o tom, že by mi dávala nejaké rady, ako mám určite veci riešiť. Ale tým, že sa spolu rozprávame o rôznych veciach spojených s výchovou detí a každodenným kolobehom aj vďaka nej získavam úplne iný pohľad na veci, čo mi potom v rôznych situáciách pomáha. Po každom stretnutí s ňou sa cítim plná energie, naše dvojčatá na ňu reagujú pozitívne a čas strávený s našou asistentkou je pre ne veľkým prínosom.

Zo začiatku sme chodili spoločne do parku, sú určité veci, ktoré, keď idem sama s dvojčatami,

nezvládnem – napríklad jazdu na trojkolke. Teraz sú naše deti vo veku, keď sa učia s pomocou chodiť a keď som sama, jedno dieťa musí vždy zostať v kočíku. Keď sme na ihrisku alebo na pieskovisku, je pre mňa asistencia tiež veľká pomoc. Raz som spomenula, že ma mrzí, že nemôžem s našimi dvojčatami chodiť na kurzy plávania, pretože sama to nezvládnem. Na to naša asistentka reagovala, že s tým mi, bohužiaľ, kvôli svojej práci nemôže pomôcť, ale hneď prišla s návrhom, že keď bude pekné počasie, môžem prísť s dvojčatami k nim domov na záhradu do bazéna. Už sme tam boli asi trikrát a vždy boli naše deti veľmi spokojné.

Naozaj si veľmi cením to, že je niekto v dnešnej dobe ochotný venovať svoj čas, ale aj kus svojho srdca úplne cudzím ľuďom.

 

Asistent do rodiny

Keby ste mali možnosť využiť služby Asistenta do rodiny, na čo by to bolo?

Hlasovanie bolo ukončené! Skončilo sa v štvrtok, 30.jún 2016 (00:00).

jVoteSystem developed and designed by www.joomess.de.

 

Foto: Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty
Článok vyšiel aj v časopise Dvojičkovo 1/2015 (strana 20 – 21)

 

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Viac článkov od tohto autora

Kto je online

Práve tu je 191 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Súvisiace články

Copyright © 2018 Dvojičkovo.sk - Jedinečný sprievodca svetom dvojčiat a viacerčiat. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.

Copyright 2018  Dvojičkovo.sk - jedinečný sprievodca svetom dvojčiat a viacerčiat. Informácie na webovej stránke nenahrádzajú lekársku starostlivosť. V prípade potreby kontaktujte svojho lekára. Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek obsah webovej stránky nesmie byť kopírovaný a používaný bez predchádzajúceho súhlasu prevádzkovateľa tejto stránky. Články majú len informačný charakter.

 

 Designed by www.diablodesign.eu.

Webová stránka Dvojičkovo.sk používa cookies, čím vám uľahčí používanie a sprostredkuje vám informácie s prispôsobeným obsahom. Ďalším používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. Podrobnejšie informácie sa dozviete po kliknutí na "Viac o cookies". Viac o cookies